Mechanizmy ...Procesy ...Przemiany ...
środa, 27 września 2017

Jedno slowo - rozumiem, (ich) verstehe (Sie), aaahh, yyyhmm, aaahh ja...yhym..jaja...stimmt, recht, richtig, wirklich?, ich finde auch so...

 

otwiera wiele sercowych drzwiczek <3

09:33, po30stce
Link Komentarze (3) »
wtorek, 12 września 2017

W tym roku...nie mialam jeszcze w rekach slonecznika (kwiatu)...

/uswiadomilam sobie jadac pociagiem i widzac slonecznikowe pole/ :(

 

Ale napisalam wiersz po niemiecku (z mezczyzna) i chce dalej pisac:) 

Moze o sloneczniku.

 

Tymczasem Stachura po angielsku:

come to me harlot

i will slowly tear you apart

into all hopes of colors and into fusion

perhaps you will bloom at dawn

with the beautiful soul of a sunflower

wtorek, 01 sierpnia 2017

Nigdy nie opuszczaj swojego posterunku...

Gdy jakis mezczyzna Cie nie chce, nigdy nie zdobedziesz jego milosci egzaltacja rosyjskiej kochanki. Moze cie pokocha tylko wtedy, gdy calkowicie odpuscisz. No i gdy kochasz Ty siebie, bo jego zachowanie jest TEZ projekcja Twojego umyslu, tak na marginesie...

Nigdy nie opusczaj swojego posterunku, czyli siebie samej <3

środa, 26 lipca 2017

Telegraficznie: Obserwuj mysli identyfikuj przekonania, to zmieni twoje zycie, To zmieni twoje cialo! NP. Efekt jojo to przekonanie plus obraz a wlasciwie mix, ze masz byc gruba, poniewaz... Twoj umysl widzi czuje Cie gruba itd. Jest nalozony program. Swiadomosc realizuje zamowienie. jestes wciaz gruba. I pokrewne. K.

16:51, po30stce
Link Komentarze (3) »
czwartek, 20 lipca 2017

Samotnosc nie wiaze sie z brakiem energii i dzialania. Jest raczej darem i blogoslawienstwem. Izolacja od swiata moze dzialac kojaco i zapobiegawczo. Sprzyja przepowiadaniu przyszlosci i dawala mozliwosc wsluchania sie w wewnetrzny glos niedoslyszalny w zgielku dnia. Ciekawe, ze wspolczesny swiat uwaza czas spedzony w odosobnieniu za nieproduktywny i stracony, podczas kiedy sa to chwile wyjatkowo plodne.  K.

/Wolfsfrau/

08:59, po30stce
Link Komentarze (4) »
środa, 19 lipca 2017

,,...odkryto, ze jeśli próżnie (czyli pusta przestrzeń) podda się kompresji, to pojawiają się w niej cząsteczki, chociaż wcześniej ich nie było,, (A. Mindell "Sila ciszy")

Zapale świeczkę, wyłączę telefon. Nie będzie mnie, nic obok mnie. Poddam się nicości, pięknej próżni, odczuje Nic. Nie będę szesliwa, ani nieszczesliwa, Nie będzie wokół mnie niczego. Nawet nie będę się unosić, bo Nic oznacza nic, zero, nicość. Nie będzie czarno ani świetliście, nie będzie niebiesko. Nie będzie mnie, świata, Nie będę odpoczywać ani się męczyć. Chce odczuć sile Niczego. Mogę. Nie ma nic, co mi w tym może przeszkodzić. Nawet się nie skupie na odczuwaniu Niczego. Po prostu będzie Nic. Z tego dopiero wyłoni się cząsteczka przyszłości, nowa ja, na jutro ja. G.

 

22:15, po30stce
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 17 lipca 2017

20170214_152946

Karma to w buddyzmie ,, (tyb. le, dosłownie "działanie"): prawo przyczyny i skutku, zgodnie z którym przezywamy świat odpowiednio do wrażeń nagromadzonych w umyśle na skutek naszych wcześniejszych działań ciała, mowy i umysłu ,, (Cztery podstawowe praktyki, Lama Ole Nydahl) Zgodnie z ta definicja, to co robimy dziś, przynosi nam skutek jutro. Dlaczego tak wiele osób tego nie czuje? Kazdy pędzi, robi coś i je, jakby nie było jutra. Dzis wpływamy na nasz jutrzejszy wygląd. Gdy sie nie wyśpisz, masz podkrążone oczy. Gdy za dużo zjesz, boli Cie brzuch. Gdy już ktoś się z tym prawem zgodzi, zauważy, ze to jednak działa, to myśli co je. Zeby jutro nie być za grubym i chorym. Nie karmimy za mocno :) Karmienie jest według karmy ważną czynnością, odżywczą. Nie przekarmiajmy naszego ciała, ono lubi odpoczywać od karmy. G.

17:38, po30stce
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 34